Popping Boba vs Tapioca İncisi

Popping Boba vs Tapioca İncisi

Popping Boba Vs Tapioca İncisi

Bugün sizlere son dönemlerde adını sıklıkla duyduğunuz ve denediğiniz zaman müptelası olduğunuz Bobajoy ürünlerini anlatıyoruz. Geçmişi 1980 'lere dayanan ve Tayvan' da ortaya çıkan  baloncuklu çay kısa süre içerisinde dünyada trend haline geldi. Bu yaz sıcaklarında sizi serinletip damağınızda lezzet şöleni yaratacak neşeli boba tea yapımında topyoka incileri veya popping boba kullanılıyor. İkisinin arasındaki fark nedir dediğinizi duyar gibiyiz.  

Gelin hep beraber bakalım.

Tapyoka İncisi Nedir?

Tapyoka (tapioca), manyok kökünden elde edilen bir çeşit nişastadır. Tapioca incisine dokusunu kazandıran şey de tapioca nişastası.Tapioca incisi çiğnenebilir, şeker yada bal ile tatlandırılmış, aromasının ve dokusunun ortaya çıkışı pişirilmekten geçen geleneksel bir baloncuklu çay topudur. Tatlandırılmış halleri ile çok fazla aromaya sahip olmayan tapioca incilerin sıcak yaz günlerinde serinlemek için sütlü çay ,frozen ve smoothilerle tüketilmesi tavsiye edilir. Ancak, konu hakkında fazla araştırma olmamasına rağmen tapioca nişastasının insan sağlığın zararlı olabileceği biliniyor. Tapyoka incilerinin dokusunu ve aromasını doğru ayarlamak için dikkatli bir pişirme süreci gereklidir. Ayrıca hazırlanması için vakit gereklidir. Pişirdiğiniz tapyoka incilerini dokuların bozulmaması için soğukttuktan sonra içeceklerinizde kullanabilirsiniz.

Popping Boba Nedir?

İşte Bobajoy 'un konuşma vakti... Bobajoy aslında; ısırıldığında ağızda patlayan ve damağınıza egzotik meyvelerin lezzet şölenini yaşatan popping bobalardır.Popping boba, diğer adlarıyla; boba tea içecekleriniz, sunumlarınızı ve diğer tüm tariflerinizi zenginleştirmek için Bobajoy güvencesiyle karşınızda.

Patlayan boba, frozen yoğurt tüketiminin artmasıyla kendini dünyaya tanıttı.Tapyoka incilerinden farklı olarak kendiliğinden mango ,liçi, çarkıfelek, limon, yaban mersini gibi aromalara sahip olan popping bobaları istediğiniz kombinasyonu oluşturarak serinletici içeceklerinize, ana yemeklerinize, salatalarınıza ve tatlılarınıza ekleyebilirsiniz.

Popping boba, tapioca incisi gibi pişirilmeye ihtiyaç duymaz ve aroması çok daha belirgindir.Doğru koşullarda saklandığı takdirde bir yıl depolanabilir. Bu durumu göz önünde bulundurduğumuzda; popping boba,tapyoka incilerine göre pişirilmeden tüketilme ve uzun süre depolanabilme yönlerinden çok daha avantajlı hale gelmektedir.Aynı zamanda  popping bobaların sunuma hazırlanması tapioca incisine göre çok daha kolaydır ve kısa sürer.

Unutmayın popping boba Bobajoy 'dur.

Diğer Yazılar
Bültenimize Üye Ol !
Neşeli tarifler, kampanyalar ve keyif alacağın makaleler burada! E-posta kutunda bize de yer var mı ?